Yapay Kaya

Gözü yormayan yapaylık: Yapay Kaya


Eşyalardaki düzen hoşumuza gider. Duvardaki tablonun biraz eğilmesi bizi rahatsız eder, hemen düzeltiriz. Düzgün köşeler, duvarlar olmazsa olmazımız. Eğik ekran televizyonlar çıksa da tam dikdörtgen televizyonları severiz. Pencerelerimiz de öyledir. Evin içindeki bu düzgün sınırları koltuklarımızın kıvrıntıları, perdelerimizin büzgüleri ile yumuşatmaya çalışırız. İş yerlerimiz de öyledir. Çalışma masamız, tezgâhımız köşelerden ibaret olsa da koltuğumuz, bir miktar yumuşak hatlara sahiptir.
Pencereden dışarı baktığımızda doksan derecelik açılar, beton bloklar yerine ağaçların, çiçeklerin, doğal tepelerin olduğu manzara herhalde hoşumuza gider. Şehir yaşamında doğal görünüm pek mümkün değil.
Evimiz şelalenin yanında olsa, hatta evimizin genişçe bir odasında şelale olsa nasıl olur? Mahallenin çorak parkında bir sabah, gürül gürül akan bir şelale görsek ne hissederiz? Süs balıklarını seyrederek çayımızı yudumlasak ne hissederiz? Herhalde güzel şeyler.
Su ve doğal görünüm için bir şeyler yapmak isteriz.
Doğadakine benzer havuz ve şelale yapan güçlü firmalar var. Bunlardan birisi Sebal Şelale.
Sebal Şelale, yapay kaya konusunda uzman. Sebal Şelale, yapay ve malzeme, bunların doğru karışımlarını kullanıyor. Çarpmayan elektrik sistemleri kullanıyor. Sızdırmazlık konusunda asla taviz vermiyor. Belediyeler, fabrikalar, büyük iş yerleri yanı sıra, malikânelere de çalışıyor.
Sebal Şelale’de yapay kaya ile yapılanlar, birçok özellik göstermekte. Şelalenin su devrini sağlayan motor, doğal görüntüyü ve sesi bozmayacak şekilde gizlenir. Elektrik aksam tamamen 12 Volt. Elektrik çarpmasının önüne geçilmiştir. Işıklandırma yine 12 Volt LED sistemdir. LED lambalar otomatik renk değiştirebilir. Trafo ve sigorta, düşük voltaja göre düzenlenir. Elektrik sistemi tamamen yenilenebilir, değiştirilebilir tasarımlıdır.
Sebal Şelale’de sızdırmazlık tamdır, asla taviz verilmez. Çok katmanlı sızdırmazlık vardır. Her tabaka oldukça kalındır. Her tabakada özel malzemeler kullanılır. Bu nedenle, iş yerlerinin üzerinde gönül rahatlığı ile Sebal Şelale havuzları yapılmaktadır.
Sebal Şelale’nin gücü, uzun yıllardır birlikte çalışan ekibinden gelmektedir. Referanslarımız gururumuzdur. Referanslarımız, arıza nedeniyle çok nadir çağrıda bulunur.
Dinlenme alanlarınıza, bahçenize tekrar bakın. Eğer orada doğal görünümlü havuz ve şelale düşünüyorsanız lütfen bizi arayın.
Sebal Şelale

Yorumlar

Popüler

Büyükkabaca Belediyesi

Sebal Şelale

Yapay Kaya nasıl yapılır?

Yapay Kaya Yapımı

Böcüzade Parkı Isparta